Testy na Covit Tychy

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na wiele czynników. Taż w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze wielu ludzi sądzi inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi obecnie się rozprawimy.

Testy na Covit Blachownia

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy i dużych mogą stanowić drugie.

Do najpopularniejszych określa się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna stanowić 36,6 st. Celsjusza. Czy dlatego każde odstępstwo z tej normy można zaklasyfikować jako gorączkę? Teraz nie. Dla każdego człowieka temperatura ciała jest następująca. Jedni lepiej się czują, gdy traktuje ona do 37 st. Celsjusza, oraz inni, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest to po prostu inna sprawa organizmu. Kiedy to informujemy o gorączce? Przede każdym wymagamy temperaturę zmierzyć, wykorzystując do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej jakości termometr nie będzie służył zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Blachownia

Gorączka jest więc to, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura liczona w uchu wynosi co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura liczona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura liczona w wykonanie jest cieńsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My i postaramy skoncentrować się na tychże powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe życie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii i wspomaga reakcję ustroju na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może sprawiać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi stanowić podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, rozmawiający o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w czasie, kiedy dodaje ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Blachownia
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak doskonała była temperatura początkowa. Jest wtedy zapewne mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w mieszkanie obniżyć temperaturę o sam bądź dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Blachownia

Nieleczona gorączka będzie wzrastała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Właśnie wtedy nie jest fakt, nasz mózg ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w okresie chorób nie daje on przejść własnemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w granicach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest wtedy ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno spożywać się posiłków. Jest wtedy poważny mit. Owszem, człowiek, który jest podwyższoną temperaturę, często nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane często są przydatne w konfrontacji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments